Dieta a choroby: wpływ jedzenia na zdrowie

Lasagne bo… to szybkie danie!

Lasagne ma dla mnie kilka bezdyskusyjnych zalet. Można bardzo szybko przyrządzić smaczne i dobrze wyglądające danie. A przy tym syci – zwłaszcza w zestawieniu z moją mocno oliwno-tłustą dietą. Nie jestem wielkim zwolennikiem produktów mącznych ale lasagne jest bardzo wygodna bo zawsze możesz ją zamrozić po przygotowaniu, a później odgrzać w piekarniku (albo mikrofali). Dlatego dzisiaj napiszę o tym, jak szybko robię lasagne, przy którym ani człowiek się nie nabrudzi ani nie utrudzi.

Lasagne przepis

Przepis jest prosty. Jeżeli mam płaty lasagne – robię lasagne (Boże, ale się to dziwnie pisze – lepiej chyba pisać lazania :)). A jak nie mam – to daję makaron.

Składniki:

Wykonanie

  1. mielone mięso mieszamy z musztardą, posiekanym ząbkiem czosnku, cebulą, ziołami, pieprzem i solą. Idealnie, jeżeli odczeka dobę w lodówce.
  2. smażymy mięso na oliwie, często je mieszając – nie powinno się przypalić.
  3. po zdjęciu mięsa, na patelnię wylewamy pomidory z puszki. Do puszki wlewamy wodę i łyżkę śmietany – po wymieszaniu wlewamy na patelnię. Sos solimy i pieprzymy wg uznania. Jak tylko się zagotuje – wyłączamy.
  4. 3-4 płaty lasagne rozkładamy w naczyniu żaroodpornym – na to warstwę mięsa, później sos i na to ser żółty. Operację powatarzamy drugi raz. Ostatnią warstwę – ser – posypujemy resztką ziół prowansalskich.
  5. podlewamy wszystko wodą (przy brzegach), tak, aby mniej więcej sięgała do połowy wysokości lasagne.
  6. wkładamy do piekranika rozgrzanego do 180 stopni na około 40 minut,
  7. jemy i dziwimy się, jakież to pyszne cudo wyszło spod naszej ręki.
  8. dziwienie można przerywać łykiem białego wina.

Ważne jest to, aby ostatnia warstwa sera dość szczelnie przykryła lasagne. Dzięki temu woda nie odparuje i dobrze „ugotuje” płaty lasagne. Smacznego!

Lasagne krok po kroku

Fotki jak zwykle kiepskiej jakości ale już patrzę za nowym telefonem, z lepszym aparatem ;)
Exit mobile version