Jak gotować szybko i tanio,

żeby po przyjściu z pracy

nie spędzać połowy popołudnia na zakupach i "przy garach"?

Jak gotować zdrowo,

żeby nieświadomie nie szkodzić sobie i najbliższym?

Rafał Mróz

Nazywam się Rafał Mróz. Mam 40 lat, żonę i 2 córki (12 i 2 lata) i to ja w naszym domu codziennie zajmuję się gotowaniem. Prowadzę bloga o ziołach i przyprawach, na którym pokazuję jak gotować, aby podawane dania były smaczne i zdrowe. Jeśli znasz mojego bloga, to wiesz jak bardzo interesuje mnie wpływ diety i pożywienia na zdrowie i kontycję ciała. A mimo to uważam, że...

...codzienne gotowanie to koszmar!

Tak! Dlaczego? Bo prawda jest taka:

 1. kończysz pracę po południu, więc po drodze idziesz do sklepu kupić coś na obiad,
 2. w domu, zaraz po zamknięciu drzwi stajesz przy kuchni, żeby wszystko przygotować,
 3. po godzinie (jak Ci szybko idzie) obiado-kolacja jest na stole i znika w 20 minut,
 4. przed snem zastanawiasz się co będzie na śniadanie (pół biedy jak płatki z mlekiem wystarczą),
 5. ...a po śniadaniu i w drodze do pracy - co zrobić na dzisiejszy obiad,
 6. i tak w kółko...

W efekcie, czas poświęcony na gotowanie i związane z tym czynności to 4-5 godzin każdego dnia, bo ta lista w rzeczywistości jest o wiele dłuższa, bo czasem trzeba się jeszcze wpasować w gusta domowników, diety, alergie pokarmowe, czasem zrobić deser, a niekiedy zaimprowizować coś na szybko, z tego co jest w lodówce.

Skąd o tym wiem tak dobrze? Napisałem już - sam zajmuję się tym w domu codziennie, więc mam o tym pojęcie. To zdecydowanie mniej pogodny obraz niż to co widać na ekranie telewizora kiedy gotuje Karol Okrasa.

Bo gdy gotuje Karol Okrasa...

...albo Makłowicz czy inna Wachowicz - w kuchni jest wszystko pod ręką, nikt nigdzie się nie spieszy, są wszystkie niezbędne urządzenia i naczynia, nic się nie przypala, wszystko zawsze wychodzi smaczne i pachnące. Albo zajrzyj do książek kucharskich. Wszędzie tam zobaczysz cudne, pachnące i smakowite dania, które są wykonywane niemal błyskawicznie. Po prostu lista składników - czary-mary - i gotowe zdjęcie wykonanej potrawy.

Tam nie ma miejsca na to wszystko, co jest problemem codzienności, czyli zwykłą rutyną domowych posiłków. Osoby, które codziennie gotują dla swojej rodziny doskonale wiedzą o czym mówię. A takie "telewizyjne gotowanie" można sobie obejrzeć do niedzielnej kawki, bo codzienność to pole bitwy. O swój czas, o smak jedzenia, o zdrowie najbliższych i portfel. Bo wszystko kosztuje i to coraz więcej.

Gotowanie jest pracochłonne i zabiera codziennie dużo czasu!

Osoby, które zapisały się na emailowy kurs S.O.S w Kuchni często odpowiadają na moje maile. Okazuje się, że wiele z nich ciągle ma podobny problem, historę, którą kiedyś przerabiałem ja. Kiedy coś przestaje być hobby a staje się obowiązkiem - przestaje cieszyć. Z czasem, kiedy wszystko staje się monotonne, niezależnie od tego co gotujesz - to gotowanie przestaje być ciekawe. Właściwie masz możliwość wykazać się tylko w czasie imienin czy jakiejś większej rodzinnej imprezy, bo na codzień nikt nie docenia Twojego wysiłku, choć tracisz mnóstwo czasu.

"To gotowanie to taki problem?"

Takie zdziwienie usłyszysz u każdego, kto nigdy nie gotował codziennych posiłków dla rodziny. Możesz też usłyszeć, że praca w kuchni to nie praca. A w rzeczywistości to ciężka robota. Czasem niewdzięczna, bo:

 1. Trzeba zrobić zakupy, i to przemyślane, żeby można było zaplanować posiłki na parę dni, oczywiscie urozmaicone.
 2. Trzeba poświęcić czas. Bo wszystkie razem zajmują Ci kilka godzin każdego dnia. Śniadanie rano - pół godziny. Obiad po pracy - godzinę lub półtorej. Kolacji zazwyczaj nie ma, bo jest późno. Ale jeśli jest to też pół godziny z głowy. I tak dzień w dzień. Śpisz 8 godzin. Poza domem jesteś 10 godzin. Gotujesz kolejne 3 godziny i to jak masz szczęście i dobrą organizację pracy.
 3. Trzeba zrezygnować z czasu dla Siebie. Bo zostaje Ci z całego dnia 4 godziny. Więc przeznaczasz je dla rodziny.
 4. A na koniec, kiedy pytasz "Smakowało wam?" słyszysz: "No, może być..."

Nie tylko ja miałem taki problem

Kiedy zrobiłem swojego bloga, chciałem pomóc osobom, które szukają ratunku i porad w kuchni, kiedy wszystko idzie w łeb. Kiedy coś się nie udaje, pieczeń się przypali albo zupa przesoli. Jak to uratować, żeby nie zmarnować czasu i pieniędzy? Jak wykorzystać jedzenie w najlepszy sposób? Jakich produktów unikać? Wtedy zrobiłem poradnik emailowy "S.O.S. w Kuchni", w którym umieszczałem wszystkie osobiście sprawdzone przepisy i porady kulinarne, dzięki którym można gotować szybciej, zdrowiej i taniej - na przykład o tym,:

 1. jak uratować przesoloną zupę?
 2. jak rozpoznać ziemniaki, które są trujące?
 3. dlaczego nie można smażyć na maśle?
 4. jak szybko zrobić soczyste kotlety?

i kilkadziesiąt innych.

Ponieważ wiele osób powiedziało mi, że fajnie byłoby go wydrukować to zrobiłem coś zupełnie nowego:

Jak gotować szybko, tanio i smacznie... i jeszcze zdrowo?

Poradnik S.O.S. w Kuchni

Po wielu rozmowach i mailach z osobami, które znają mój kurs emailowy "S.O.S. w Kuchni" napisałem e-booka z poradami. Umieściłem w nim wszystko co było w poradniku S.O.S w Kuchni, a dodatkowo:

 1. umieściłem ponad 80 zdjęć, które pokazują jak na dłoni co trzeba robić krok po kroku
 2. dodałem kilkanaście nowych porad, które usprawnią Ci codzienne gotowanie
 3. są też nowe przepisy na dania szybkie i zdrowe
 4. podałem jak na dłoni informacje o szkodliwości aspartamu (słodzi się nim napoje) i benzoesanu sodu (konserwant) i wielu innych substancji, które jesz codziennie!
 5. a wszystko ma ponad 120 stron, mnóstwo zdjęć, i jest łatwe do wydrukowania, zobacz!
Poradnik pełen zdjęć!

Kup teraz!

Ponad 200 osób jest zachwyconych!

Moje dotychczasowe porady na temat codziennego gotowania dostały już ponad 200 pozytywnych opinii. Oto niektóre z nich (wszystkie zobaczysz na mojej stronie):

Dziękuję serdecznie za wszystkie porady, napisane językiem lekkim, dowcipnym, rzeczowym. Nie wiedziałam kilku rzeczy (banalnych) mimo, że raczej umiem gotować (...)
pozdrawiam Justyna
(...)Były to dla mnie wspaniałe lekcje kulinarne. Jestem singlem i wszystko robię w domu sam oczywiście łącznie z gotowaniem. Ale co to za gotowanie? – proste zwyczajne potrawy, przypraw to było tylko kilka podstawowych. Dzięki Tobie Rafale dowiedziałem się co to jest artyzm w kuchni. Już nie mogę się doczekać na najbliższych gości , aby ich zaskoczyć. (...)
Pozdrawiam serdecznie Tadeusz
(...)Zdaję sobie sprawę z wielu rzeczy bo jestem pielęgniarką. Być może podchodzę do rzeczy zbyt medycznie i dlatego Twoje uwagi uważam za stosowne i warte przeczytania. (...)
Małgorzata
Otrzymałam od Ciebie Rafale wiele ciekawych informacji i porad. Z niektórymi już kiedyś sie spotkałam, inne są nowe . Wszystkie jednak bardzo ciekawe i potrzebne. Zwłaszcza dla kobiet które pracują zawodowo i nie zawsze mają czas studiować książki kulinarne. (...)
Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna

"Co tam inni, ja i tak nie wierzę w takie poradniki!"

Jeżeli nie przekonują Cię opinie ponad 200 czytelniczek i czytelników moich porad - daję Ci stuprocentową gwarancję satysfakcji, niczym nie ryzykujesz:

Gwarancja

Ile kosztuje ten 120-stronnicowy poradnik?

Mało. Choć materiały, które w nim zamieściłem są efektem mojej żmudnej pracy i eksperymentów - to wcale nie chcę go sprzedawać za 100 zł. Wykonanie zdjęć krok po kroku jak wygląda przygotowanie dań z moich przepisów (np kiedy pokazuję jak robić "kociołek" albo smażone, chrupiące chmurki drobiowe czy tatara z surowego łososia) było bardzo czasochłonne i wiem, że powinno kosztować przynajmniej 100 zł. Zadbałem też o to, aby wyszukać w Internecie filmy i artykuły, które pokazują jak manipuluje się ludźmi, aby kupowali to co jest niezdrowe, a nawet rakotwórcze. To cenna wiedza, bo każdy z nas je rzeczy, o których często nic nie wie.

Kilkanaście osób, powiedziało mi, że za ten 120-stronnicowy poradnik byliby gotowi zapłacić 100 zł, mimo, że za tyle można kupić dobrą książkę kucharską. Tylko, że mój poradnik jest pisany po ludzku. To jest ta różnica, za którą chieli zapłacić 100 zł.

Zdecydowałem jednak, aby sprzedawać ten poradnik przez pewien czas za 39 zł. Tak, nie mylisz się, teraz kosztuje:

tylko 39 zł

Poradnik S.O.S. w Kuchni

Ten poradnik S.O.S. w Kuchni w wersji PDF możesz wygodnie wydrukować i czytać na papierze, albo na monitorze komputera. Jeżeli znasz już mojego bloga i kurs emailowy - to ten poradnik w PDF będzie dla Ciebie jeszcze ciekawszy, bo dodatkowo znajdziesz w nim:

 • jeszcze więcej porad na temat szybkiego i zdrowego przyrządzania potraw
 • konkretne informacje o tym jak truje się ludzi dla zysków
 • mnóstwo zdjęć na których krok po kroku robię szybkie i smaczne dania
 • linki do stron i filmów z których dowiesz się jak firmy ukrywają informacje o szkodliwości produktów

Kup teraz za 47 zł 39 zł!

Niczym nie ryzykujesz
Zacznij gotować szybko, zdrowo, tanio i smacznie!
Rafał Mróz

PS.
I jeszcze coś: jestem uczciwy - nie pisałem tego poradnika ogromną czcionką, żeby zrobić dużą objęość, ani nie zwiększałem obrazów tak, żeby zajmowały osobne strony. Tam jest 80 stron tekstu i 80 zdjęć - razem ułożonych w 123 stronnicowy poradnik. Wszystkie porady, które pomogą Ci w kuchni przetestowałem osobiście, co widać na zdjęciach. A jeżeli stwierdzisz, że to bezużyteczne, oddam Ci pieniądze, tak jak napisałem w gwarancji powyżej.