Przejdź do treści

Groupon: Chorwacja za 599 zł za 2 osoby? Nie warto!

W dzisiejszy niedzielny poranek znalazłem na Grouponie (zwanego w Polsce Gruponem) – jak i większość z Was ofertę na wyjazd na Chorwację dla 2 osób w śmiesznie niskiej cenie 599 zł za 2 osoby na 5 dni (4 noclegi). Oferta wydała mi się atrakcyjna, bo po opłaceniu dodatkowych 3 noclegów, 2 dorosłych z 1 dzieckiem może spędzić tam tydzień za jakieś 1500 zł. Hotel ** więc nie ma się nad czym rozwodzić, ale to akurat nie jest dla mnie żaden problem (zauważyłem, że były organizowane w nim m.in. kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe z jezykiem angielskim).

AKTUALIZACJA: Umieściłem relację z tego pobytu na Chorwacji w Crikvenicy. Z Grouponem czy bez – warto jechać, tym bardziej że jest kolejna atrakcyjna oferta wakacji na Chorwacji z CRV!
AKTUALIZACJA (kwiecień 2013): Jeśli szukasz oferty Groupon na pobyt w Chorwacji, poza biurem CRV rozważ jeszcze Trebam Odmor, biuro, które także publikuje oferty na Grouponie.

Wracając do tych wakacji na Chorwacji: na stronie Groupona jak wół stoi:
Groupon - wakacje na Chorwacji za 599 zł

„(…)z dzisiejszym grouponem masz do wyboru:

 • 5 dni dla 2 osób w chorwackiej Crikvenicy za 599 zł (terminy: 23.04–18.05, 24.09–30.10) lub
 • 5 dni dla 2 osób w chorwackiej Crikvenicy za 749 zł (terminy: 18.05–25.06 i 3.09–24.09.2011).”

Zainteresowałem się tą ofertą i zacząłem o niej czytać na stronie organizatora.

CRV tours i Groupon oferują możliwość rezerwacji pobytu nad Morzem Adriatyckim, w miejscowości Crikvenica – z rabatem 50% dla użytkowników voucheru Groupon. Oferta obejmuje 4 noclegi ze śniadaniem – buffet, w hotelu Dramalj, Willi Dramalj lub Depadancach Omorika w Crikvenicy (Zatoka Kwarner). Oprócz tego w cenie wliczone: rejs statkiem do Vrbnika na wyspie Krk z próbą wina i uroczysta obiadokolacja w miejscu zakwaterowania.”

Czytam dalej. Są terminy, informacje o dopłatach za dodatkowe posiłki i noclegi. Na potrzeby promocji z Gruponem, organizator zrobił osobny regulamin. Jest w nim informacja o tym, że można zarezerwować i poznać cenę online – ale… nigdzie nie zobaczyłem tej funkcji, mimo postępowania zgodnie z zaleceniami na stronie. Jest mocno ukryta, zaraz Ci pokażę gdzie.

Jak skorzystać z kuponu Groupon przy rezerwacji wyjazdu na Chorwację?

Zawiłość jest znaczna. Mimo, że organizator napisał, że trzeba kliknąć na przycisk rezerwacji na stronie z ofertą przeznaczoną pod Grupona, czyli tutaj, to nigdzie na tej stronie nie znalazłem tego przycisku. Zobacz poniżej.

Znalazłem go… na stronie głównej. Na dole po prawej stronie:
rezerwacja

Co ciekawe, przycisk pojawia się i znika – w różnych przeglądarkach. Być może coś teraz tam majstrują dlatego tutaj masz bezpośredniego linka do systemu rezerwacyjnego. Kliknij i… pomyśl zanim zarezerwujesz.

Doskonale wiem jak działają systemy zakupów grupowych, bo prowadzę firmę, zajmującą się szkoleniami dla sprzedawców. Dlatego dobrze wiem, że nie ma nic za darmo, a każda „okazja” ma jakiś cel. Na pewno nie charytatywny. Nie mówię, że Grupon jest zły, czasem z niego korzystam i trafiam dobre okazje. Ale nie zawsze. Dlatego sprawdziłem dokładnie ofertę partnerską z Gruponem i… ona się nie opłaca!

Dlaczego wakacje na Chorwacji z Grouponem są droższe niż bez Groupona?

Wykonałem kalkulację dla naszej rodziny: 2 dorosłych i 5-letnie dziecko (pobyt jest gratis dla dzieci do 7 lat jeżeli śpią na dostawce). Ponieważ jest to oferta z dojazdem własnym, musisz liczyć się z wydatkiem około 1200 zł na paliwo i autostrady. Dlatego lepiej byłoby przedłużyć ten pobyt chociaż o kolejne 3 noclegi, żeby łącznie mieć 7 nocy na miejscu.

Cena z Gruponem

Wybieram Grupon. Kupon Grupona daje rabat na pobyt 2 osób na 4 noclegi. Np. w terminie 3.09 do 7.09 bo to początek września a cena wynosi 749 zł (później jest za 599 ale to już koniec września i październik).
rezerwacja z Gruponem
Ale ponieważ chcę przedłużyć ten wyjazd o 3 kolejne noclegi, muszę dopłacić za nie po 80 zł (2 osoby x 3 noce x 80 zł) co daje 480 zł.
Dopłata do dodatkowego noclegu (3 noce)

Do tego dobieram obiadokolacje dla każdego (3 osoby x 7 posiłków x 32 zł) – dochodzi 672 zł.
Dopłata do kolacji

Taksa klimatyczna za cały pobyt (tylko dla dorosłych: 2 osoby x 7 dni x 4 zł) – jeszcze 56 zł.
Łącznie, tygodniowy pobyt rodziny 2+1 na Chorwacji w Hotelu DRAMALJ w opcji HB wychodzi: 749+480+672+56=1 957 zł

Wakacje Z Gruponem: 1 957 zł

Cena bez Grupona

„Bez Grupona jest drożej, bo przecież oni załatwiają duże rabaty!”. Czasem tak, czasem nie. Zamawiam bez Grupona. Wybiorę wcześniejszy termin 20.08-27.08 – bo będzie cieplej. Korzystam z linka do rezerwacji bez promocji Grupona.
I tutaj zapłacę za 2 dorosłych i 5-letnie dziecko na dostawce, (7 nocy) – 1099 zł.
Do tego jak widać taksa klimatyczna tak jak wcześniej 56 zł (tylko za dorosłych)
I obiadokolacje. Tutaj mały „myk”. W ofercie z Gruponem, obiadokolacje kosztują 32 zł. Bez Grupona dwa razy taniej 16.
Ceny bez Grupona
Więc za 3 osoby, 7 posiłków zapłacę 336 zł (zobacz na kalkulacji powyżej).
Dodatkowo dostaję zniżkę 300 zł za wcześniejszą rezerwację. W efekcie za całość płacę 1099+56+336-300=1191 zł:
Taniej bez Grupona

Nie otrzymam co prawda półdniowego rejsu statkiem oraz uroczystej obiadokolacji, za to będę miał wyjazd w sierpniu tańszy o 300 zł niż wyjazd we wrześniu. A na będzie wówczas na pewno cieplej niż końcem września czy w październiku.

Wakacje Bez Grupona: 1 191 zł

Oszczędność, jeżeli kupię bez Grupona: 766 zł.

Aha. I zarezerwowałem ten termin. Na końcu możesz pobrać voucher wraz z informacjami o płatności, ale otrzymasz go też mailem. O właśnie – płatność. To ważne.

Przelew na konto w banku na Chorwacji

To nie wakacje.pl że możesz zapłacić przelewem online albo kartą kredytową. Chorwacja odstaje pod tym względem od standardów europejskich, jeśli chodzi o rezerwacje online. Musisz dokonać przelewu zagranicznego ze swojego konta. W mBanku taki przelew kosztuje 0.25% wartości, nie mniej niż 20 zł, nie więcej niż 200. Aby wykonać przelew do banku na Chorwacji musisz podać numer rachunku, kod SWIFT/BIC banku na Chorwacji, walutę i czasem SORT CODE.

Podsumowanie

Wakacje z Grouponem na Chorwacji

Groupon to fantastyczna sprawa, ale warto sprawdzać, czy oferty tam zamieszczane rzeczywiście są tańsze niż bez Groupona.

Jak widać w opisanym przypadku, nie zawsze wakacje z Grouponem są tańsze niż te bez Groupona. Byliśmy na Chorwacji w Crikvenicy i z Grouponem i bez niego – i jeśli chodzi o samą miejscowość, hotel Dramalj i biuro CRV – nie mam im nic do zarzucenia. Natomiast warto jest sprawdzać, czy rabaty na Gruponie nie są podstępem.

Ocenił Rafał Mróz: 5.0 gwiazdek
*****

Mam nadzieję, że pomogłem Ci tym tekstem w wyborze oferty z Gruponem czy Bez Grupona. Zdecyduj co wolisz, bo na Gruponie są też inne wyjazdy i można trafić na perełkę w dobrej cenie:

Inna rzecz, że cena za te wakacje jest na prawdę niska. Napisz mi komentarz pod spodem!

Dołącz do 578 subskrybentów!

Zapisz się na mój darmowy kurs emailowy a dowiesz się między innymi:

Ebook dla Ciebie
Ebook dla Ciebie

 • jak w sklepie odróżnić trujące ziemniaki od dobrych?

 • co gotować w domu, żeby oszczędzić czas

 • czemu podwyższony cukier jest większym problemem niż cholesterol?

 • które choroby możesz wyleczyć albo złagodzić dietą?

Dodatkowo otrzymasz bezpłatnie ebooka "52 skuteczne psychorady", który ułatwi Ci wpływanie na ludzi i lepsze życie!

1-2 maile w tygodniu pełne informacji, wskazówek i ciekawostek dotyczących jedzenia, gotowania i zdrowia.

Dołącz do 578 subskrybentów!

Zapisz się na mój darmowy kurs emailowy a dowiesz się między innymi:

Ebook dla Ciebie
Ebook dla Ciebie

 • jak w sklepie odróżnić trujące ziemniaki od dobrych?

 • co gotować w domu, żeby oszczędzić czas

 • czemu podwyższony cukier jest większym problemem niż cholesterol?

 • które choroby możesz wyleczyć albo złagodzić dietą?

Dodatkowo otrzymasz bezpłatnie ebooka "52 skuteczne psychorady", który ułatwi Ci wpływanie na ludzi i lepsze życie!

1-2 maile w tygodniu pełne informacji, wskazówek i ciekawostek dotyczących jedzenia, gotowania i zdrowia.

45 komentarzy do “Groupon: Chorwacja za 599 zł za 2 osoby? Nie warto!”

 1. Dobra kalkulacja, starannie zaplanowana, sama bym tego nie zrobiła zapewne za brak czasu, zatem dziękuję. Tak można właśnie się zapętlić finansowo, bo tych „myków” jest sporo.
  Natomiast gratuluję reklamy i pomysłu na nią. Gdyż jak to ludzie zaczną kopiować te informacje do komunikatorów, to od razu natkną się na konkretną stronę o przyprawach, zebrać można też niezłą bazę mailową przy okazji, a przecież wiadomo ile każdy mail kosztuje. Kilka dobrych godzin pracy, ale ile póniej oszczędności. Ten „myk” też był sprytny. Pozdrawiam.

 2. Jak czytałem Twój wpis to nie mogłem uwierzyć! Co prawda nie w niedzielny poranek, ale po południu zrobiłem dokładnie taką samą kalkulację. Idealnie tak samo wszystko po kolei zrobiłem i nawet dokonałem rezerwacji w tym samym terminie!
  I tu moje pytanie: wpłacałeś całość czy połowę kasy?

 3. jestem pod wrażeniem! wczoraj cały dzień spedziłam nad tym czy ten Grupon się opłaca i także doszłam do wniosku że NIE. to już nie pierwsza ich oferta która tylko wygląda tak 'kolorowo’ . Powoli zaczynam zamiast przekonywać się do tego typu promocji odchodzić od nich , bo taka jest prawda 'nie ma nic za darmo’ a każdy ma jakiś swój ukryty interes by promować tego typu okazje. dziękuje za utwierdzenie mnie w tym ze podjęłam słuszną decyzję i pozdrawiam! :)

 4. Nie do końca zgadzam się z kalkulacją. Zakłada ona, że chcesz spędzić wakacje wyłącznie w tym miejscu. Ja podróżuję i załatwiłem sobie tani 4 dniowy przystaniek.

  „załatwiłem” bo niestety jak załatwiam poprzez groupon to od 11 kwietnia po dziś dziweń NIE POTWIERDZONO MOJEJ REZERWACJI. Wyjazd za miesiąc…. mam zarezerwowane inne hotele przed i po ….a ci wciaż udają że ich nie ma i na każdego maila odpisują, że już za momencik.

 5. @Monika: celem nie była reklama tylko pokazanie pewnych zagadnień związanych z Grouponem. „Technicznie” napisałem o tym na swoim serwisie marketingowym: http://wykorzystajto.pl/821-promocja-marketing-reklama-firmy-w-internecie_nie-ma-darmowych-obiadow-czyli-slowo-o-gruponie.html

  @Darek: co ciekawe, później wszystko wyglądało już inaczej, co za chwilę opiszę.

  @marek: istotnie, chciałem spędzić wakacje w jednym miejscu dlatego zależało mi na tym miejscu.

  A teraz finał tej sprawy. Jak Darek sam zauważył – ta kalkulacja była autentyczna i prawdziwa. Więc ją wykonałem i otrzymałem PDFa z kwotą do zapłaty. Wysłałem więc 1191 zł na podane w PDF konto. Przelew zagraniczny z mBanku na Chorwację kosztuje ok 20 zł (wartość procentowa, nie mniej niż 20 zł).

  Tak się akurat złożyło, że chwilę później wyjechałem do Turcji, ale zadzwoniłem do CRV Tours z pytaniem, co z moją rezerwacją, bo pieniądze wróciły mi na konto. Pani dobrze mówiąca po polsku z rozbrajającym uśmiechem powiedziała: no ale trzeba było wysłać pieniądze w EURo! No tak, mogłem się domyśleć! Na dokumencie nie było o tym ANI SŁOWA, a podczas procesu rezerwacji nie można było zmienić waluty. Ale to nic.
  Proszę więc Panią, czy może mi przeliczyć tą kwotę i podać wartość w EUR, żeby już nie było wątpliwości – od razu to im zapłacę. Pani na to, że wyśle mi mailem kwotę. Czekam 3 dni, wysłałem ponaglającego maila, potem faks i nic. Więc dzwonię znowu. Pani na to że momencik, proszę czekać, czekam 20 minut i po czym Pani się rozłącza. Dzwonie znowu, i znowu to samo. Olałem temat.

  Po powrocie z Turcji sprawdzam jeszcze raz ich system i rezerwowanie. I co? Teraz widzę, że po prostu na początku zrobili falstart, pomylili się – cena, która mi wyszła w rezerwacji przedstawionej na tej stronie była zaniżona. Jak widać, ja wyliczyłem 1191 zł za cały pokój (2+1) z wyżywieniem HB, podczas gdy teraz tyle kosztuje 1 osoba! Czyli bład był w systemie rezerwacyjnym CRV Tours a Pani z CRV Tours nawet nie pofatygowała się powiedzieć mi, że mieli taki błąd i to ich wina tylko centralnie mnie zlała.

  W tym świetle, oferta Gruponowa była atrakcyjna, o ile ktoś chciał jechać tam na 4 dni ze śniadaniami, aczkolwiek wydaje mi się, że i ta oferta była chyba błędem CRV Tours.

  Podsumowując wpis – odradzam CRV Tours bo to dyletanci, którzy na dodatek nie mają odwagi przyznać się do swojego błędu – marek będzie miał chyba podobną przeprawę z nimi, choć mam nadzieję, że nie.

 6. My juz mamy i potwierdzenie z CRV Tours (co sie nadzwonilismy i naczekalismy to nasze – korzystalismy z wszelkich dostepnych kanalow kontaktowych) i voucher z Grouponu. Jedziemy w piatek, wiec juz niedlugo przekonamy sie co nas czeka na miejscu.
  Moge tylko dodac, ze poprzednie noclegi rezerwowalam przez Uniline (www.uniline.hr) i Limbe (www.limba.com) – obsluga bez zarzutu i rezerwacje bez stresu.

 7. Współczuje tym, co uważają, że w życiu nie ma nic za darmo…..ale nie będę się wdawać w dyskusje.
  Co do wakacji i biur podrózy , to przyznam się szczerze, że się nie znam.
  Natomiast, często korzystam z różnego rodzaju promocji i zawsze mi się to opłaca. Z Groupona skorzystałam juz 3 razy i było warto. Dzisiaj zjedliśmy z rodzinką 2 duże i pyszne pizze z litrową Colą w pięknej restauracji „Mały Wiedeń” za jedyne 29zł. Obsługa bardzo miła, miejsce eleganckie, a pizza wyśmienita. W sobote mieliśmy rodzinny wypad do Wesołego Miasteczka i zamiast zpłacić 150zł za 3 osoby z Grouponem zapłaciliśmy tylko 75zł i było warto. Wybawiliśmy się od rana do wieczora na wszystkich atrakcjach nie dopłacając nic.
  Cały myk to wiedzieć co ile kosztuje i co tak naprawdę się opłaca. Promocje są, na grouponie czy też w marketach. Trzeba umieć tylko z nich korzystać.

 8. Współczuje tym, co uważają, że w życiu nie ma nic za darmo…..ale nie będę się wdawać w dyskusje.
  Co do wakacji i biur podrózy , to przyznam się szczerze, że się nie znam.
  Natomiast, często korzystam z różnego rodzaju promocji i zawsze mi się to opłaca. Z Groupona skorzystałam juz 3 razy i było warto. Dzisiaj zjedliśmy z rodzinką 2 duże i pyszne pizze z litrową Colą w pięknej restauracji „Mały Wiedeń” za jedyne 29zł. Obsługa bardzo miła, miejsce eleganckie, a pizza wyśmienita. W sobote mieliśmy rodzinny wypad do Wesołego Miasteczka i zamiast zpłacić 150zł za 3 osoby z Grouponem zapłaciliśmy tylko 75zł i było warto. Wybawiliśmy się od rana do wieczora na wszystkich atrakcjach nie dopłacając nic.
  Cały myk to wiedzieć co ile kosztuje i co tak naprawdę się opłaca. Promocje są, na grouponie czy też w marketach. Trzeba umieć tylko z nich korzystać.

 9. Ja właśnie wczoraj wróciłam z wycieczki do Crikvenicy z Grupona. Nie dopłacaliśmy za obiadokoloacje NIC – okazało się , że jest to opcja HB, tj. śniadania i obiadokolacje w cenie pokoju, czyli za 5 dni w sezonie za 4 osoby ( rodzina 2+2) zapłaciliśmy 750 zł. Naprawdę nie warto??? Sądzę, że nad polskim morzem zapłacilibyśmy sporo więcej.
  Może najpierw trzeba sprawdzić, zanim zacznie się oceniać????

  1. Marta, dzięki za ten komentarz. Jest bardzo cenny, bo pokazuje, że mimo abstrakcyjnie niskiej ceny (jestem przekonany, że poniżej kosztów) to tego rodzaju wyjazd jednak może być fajny. Ktoś był jeszcze z Gruponem na wakacjach? Jakie macie opinie?

 10. Super!!! A ja próbowałam namówić męża na ten wyjazd na Chorwację, ale miał obiekcje.Teraz żałuję, bo marzy mi się tam pojechać. Dziękuję Marta. Może uda mi się go teraz przekonać następnym razem.

 11. zgodze sie z prawdziwa kalkulacja lecz pragne zauwazc gdzie kupisz wakacje do cgorwacji nawet w cenie 1900 zl nie kupisz otóz ja lece sama na tydzien i place 2360 wiec jak to sie ma do 1900 za rodzine dla mnie jak darmo jesli pojezdzisz po biurach podrozy pozdrawiam

  1. Jasne. Ale właśnie zamówiłem w CRV Tours kolejne wyjazdy i to bez groupona – firma jest na tyle uczynna (albo na tyle dużo na tym zarabia), że bez problemu zarezerwowała mi w tej samej cenie co Groupon wyjazdy dla kolejnych 2 rodzin (czyli w cenie 1399 i 1199 zł za 2 dorosłych, dziecko do 7 lat gratis).

   Druga sprawa jest taka (mam kilkuletnie doświadczenie w branży touroperatora), że o wiele lepiej i czasem znacznie taniej jest zwrócić się o rezerwację do biura podróży w kraju wypoczynku a nie w Polsce. Minusem jest to, że nie chroni nas polskie prawo a w najlepszym wypadku unijne (w pewnych sytuacjach lepsze). Polecam ten sposób w przypadku wypoczynku we Włoszech, Hiszpanii i nad Adriatykiem – przetestowałem wielokrotnie.

 12. My bylismy w czerwcu z groupona w Chorwacji,nam bardzo sie podobalo,pokoje byly ok,jedzenie dobre i duzo,wszystko bylo zgodne z opisem.Za ta cene(750 dwie dorosle osoby +dziecko)naprawde warto,polecam.

 13. A ja mam pytanie odnośnie rezerwacji, w jakim terminie potwierdzili Wam rezerwację? Pisząc do grouponu odpisują tylko, że nie mam się co martwić bo na pewno wszystko będzie ok ale termin zbliża się za 2 tygodnie i teraz nie wiem czy na pewno mam rezerwację.

  1. Piotrze, podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami – z Polakami z Groupona kontaktuje się osoba mówiąca po polsku. Dodzwonić się do niej co prawda trudno (numer do biura: +385 1 6233 760, email do biura crv@globalnet.hr) ale jeśli Ci się już uda, to…

   No właśnie. Choć rozmowa jest po polsku to mimo to osoba posiada cechy wspólne dla mieszkańców basenu Morza Śródziemnego ;) tj… zapomnij o terminach i potwierdzeniach. Taki klimat i nic na to nie poradzisz. Ja dzwoniłem wielokrotnie, bo na maile dostawałem odpowiedzi dopiero po kilku tygodniach (a pierwsza rezerwacja była w kwietniu, kiedy powstał ten wpis). Teraz (za 2 tygodnie) jadę ponownie bo wszystko było jak najbardziej ok.

   Otrzymasz potwierdzenie, jestem tego pewien. Albo dzwoń, albo po prostu czekaj na voucher (w PDF, do wydrukowania i pokazania w hotelu).

 14. witam serdecznie groupowiczow mam nadzieje ze jestescie zadowoleni z wyboru spedzenia urlopu z grouponem.my zaplanowałysmy sobie urlop w czesci połoczony
  z ofertami gruponu.no coz nie polecam szarlotki z kawa na brackiej baaaardzo nie miła obsługa natomiast jestesmy zachwycone pobytem w hotelu grand sal w wieliczce cała oferta przygotowana bez zastrzezen.miła obsługa pyszne jedzenie,luksusowe warunki pobytu.polecamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. I jeszcze jedna uwaga, dla wszystkich, którzy wybierają się na Chorwację z Grouponem i biurem CRV tours. Oto adres hotelu (przyda się do wpisania w GPS).

  Hotel Dramalj
  ul. Braće Domijan 6
  Dramalj
  tel. 00385 51 786 572 (nie mówią po polsku ale idzie się dogadać).

  Niezależnie od tego gdzie śpicie – czy w hotelu, czy w willi czy w domkach – trzeba udać się do recepcji hotelu (te miejsca sa tuż obok siebie).

 16. Dzięki Rafale za najbardziej pożyteczną informację zawierającą adres i kontakt z recepcją hotelu. Dzięki również wszystkim za krzepiące informacje dotyczące poziomu obsługi. Baaaardzo się przydadzą.

  1. To jeszcze jedna informacja, która mam nadzieję – przyda się podróżującym samochodem. Zazwyczaj jadę na Chorwację przez Słowację i Węgry. Zawsze sprawdzam ceny paliw w poszczególnych krajach i jak co roku najtaniej jest jednak w Polsce dlatego sugeruję zatankować do pełna w Polsce, ewentualnie dotankować na Węgrzech – cena paliwa w Polsce jest najniższa. Możecie sprawdzić ceny paliw (benzyny, diesla) w Europie tutaj: http://energy.eu/#Prices/
   A ceny paliw na Chorwacji na przykład na stronie stacji INA: http://www.ina.hr/default.aspx?id=306

   Dodatkowo, jeśli potrzebujecie listę stacji LPG (lub inne przydatne punkty) jako POI do nawigacji GPS to polecam serwis http://poiplaza.com/. Tutaj mapa POI dla stacji LPG na Chorwacji: http://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=777, a tutaj na Węgrzech: http://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=1199

 17. A w jakim terminie przed wyjazdem otrzynaliście vouchery hotelowe? Bo mi już zaczyna brakować cierpliwości, nie mogę się dodzwonić, a na maila odpisali mi po 2 dniach ale tylko z zapytaniem o podanie szczegółów rezerwacji. Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. Piotrze, niestety to norma – nie przejmuj się – ja dostałem vouchery na 3 dni przed wyjazdem za pierwszym razem, a za drugim razem na tydzień przed wyjazdem. Chyba są bardzo zapracowani i generalnie trudno się z nimi dogadać. Wkrótce napiszę szerszą relację z tegorocznego pobytu w Crikvenicy i CRV-Tours.

 18. Witajcie,

  Ja również skorzystałem z grupona, koniec Września. Pojechaliśmy ze znajomymi na dwa samochody osiem osób. Jednodniowy pobyt w Wiedniu i Budapeszczie. 5 dni w Chorwacji. Koszt 1300 zł na osobę, stołując się raz w hotelu a raz W Cirkvenicy. Pogoda bajka, morze super, no i hotel tuż przy samym brzegu (widok z okna powalający), z tarasu można było skakać by było skakać do wody ;) Wiedń a w nim Prater – super, Budapeszt piękny zwłaszcza nocą. Wycieczka ekstra :)

 19. Witam, jeśli chodzi o Chorwację mogę tylko powiedzieć że zawsze zarezerwowałam przez wakacje w Chorwacji przed wyjazdem i byłam bardzo zadowolona, zarówno zakwaterowaniem, jak i ceną

 20. Dobra kalkulacja. Ja takie robię duzo szybciej, bo jak widzę, że cena bez groupona wychodzi już zblizona do ceny z groupona – to daje sobie spokoj z Grouponem – sami wiecie dlaczego. Kolega wszystko swietnie i dokladnie opisal.

 21. No gruper moze nie zawsze sie oplaca, ale czasem uda sie cos zaoszczedzic.
  Pracowalem w takim hotelu co akurat mielismy gosci z grupera , nocleg niczym sie nie roznil, natomiast posilki mieli mniejsze i bez deserow niz zwykli goscie placacy 100% , ale gruperzy mieli w zamian za to polowe ceny noclegu…

 22. WITAM JA KORZYSTAM Z GRUPONA PIERWSZY RAZ I JADE Z MEZEM DO POLANICY ZDROJ ZA480 NA4DNI Z WYZYWIENIEM ZASTANAWIAM SIE GDZIE JEST HACZYK W TYM MOZE KTOS JUZ BYL

 23. Ja kupiłam ofertę do Crikvenicy na 5 dni ze śniadaniami i obiadokolacjami w formie bufetu. Jadę w czerwcu i szczerze mówiąc mało istotne jest czy jest taniej czy drożej…wyruszam motocyklem na przygodę i tylko to się liczy. Poza tym, z moich obliczeń wynika że to optymalna cena za taki wyjazd biorąc pod uwagę ze noclegi w Chorwacji wahają się około 17 euro bez wyżywienia…się okaże jak wrócę :)ale doczekać sie nie mogę…
  a odnośnie wpłat…niewiem jak wcześniej ale teraz CRV udostępniło Polakom konto w Polsce abyśmy nie ponosili zbędnych kosztów…

  @Bożeno…oferta, którą kupiłaś obejmuje 3 noclegi dla 2 osób zatem za nocleg wychodzi 80 zł, za pokój 2 osobowy 160 zł z wyżywieniem…szału nie ma, niestety. Chyba ze jest to hotel w samym parku zdrojowym. Byłam w Polanicy, jest pięknie ale szczerze mówiąc to nie jest dla mni eatrakcyjna cena…

  @Rafale…na początku odniosłam wrażenie ze troszkę narzekasz na ofertę do Chorwacji…ale powiedzmy sobie szczerze…nikt nikomu nie da złotego jajka za miskę wody…wiadomo…oferty są po to aby w nich „przebierać” dla mnie ta jest fantastyczna…a żeby oferta się opłacała nie musiałeś przecież dokupywać noclegów…mogliście z rodziną pojechać na północ…w okolice splitu bądz nieco bliżej. Zwiedzili byście wybrzeże a może i noclegi taniej by się znalazło :)

  pozdrawiam :))))))))))))))

  1. @chorwacja: fajnie, że jedziesz na Chorwację (z gruponem czy bez) motocyklem – ja nie jestem motoryzowany, choć kuszą mnie „dwa kółka” :) Nie miałem intencji pisząc ten artykuł aby pokaząć, że tam było źle. Wręcz przeciwnie, było świetnie, opisałem to w swojej relacji z pobytu na Chorwacji z Grouponem.
   Moją intencją w tym tekście było to, aby pokazać, że nie zawsze to co na Grouponie to dobra oferta z rabatem, że czasem warto sprawdzić normalną ofertę bo może okazać się lepsza. Tak było właśnie w tym przypadku w lecie 2011.
   A czy byłem zadowolony? Byłem. Do tego stopnia, że w tym roku jedziemy tam znowu, w 4 rodziny, bo sam to zarekomendowałem. Cenowo rewelacja. Wychodzi z jedzeniem około 22-25 EUR, co jest trudne do osiągnięcia w tej okolicy, ale i na całej Chorwacji.
   Szerokiej drogi i dobrej pogody!

 24. 22-25 EUR to w zależności od kursu około 100 PLN czyli w moim przypadku oferta okazała się atrakcyjna, z czego jestem niesamowicie zadowolona. Z zamiarem pojawienia się w tej części świata nosiłam się juz jakiś dłuższy czas…pewnie gdyby nie ta okazja dalej bym się jedynie nosiła :)Nie pozostaje nic innego jak życzyć sobie i przyczepności…i oby do czerwca.
  Powiedz, Rafale, czy polecił być coś co warto zobaczyć, zwiedzić…coś, dla czego warto przejechać tyle kilometrów?

  Pozdrawiam

  1. Chorwacja – jak każdy inny kraj – ma mnóstwo ciekawych miejsc więc trudno jakieś konkretne polecać. Ot, każde miasteczko i wioska są urokliwe. Wszystko zależy od tego, jak dalego od miejsca noclegu chcesz się wybrać. Tutaj masz mapę parków narodowych:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Parki_narodowe_w_Chorwacji
   Polecam Ci te najbliższe tj Jeziora Plitwickie i Risnkak. Jeśli chcesz jechać trochę dalej – odwiedź Pulę (to sam dół półwyspu Istria). Ale i blisko jest fajnie – np w jednym z największych chorwackich miast – Rjece. Zwłaszcza wieczorową porą w piątek lub sobotę, kiedy zaczyna się tłoczno i gwarno.
   W hotelu Dramalj (i w każdym innym oraz w informacji turystycznej) dostaniesz mapę turystyczną Chorwacji. Takie mapy są też zamontowane przy plażach.
   Z atrakcji kulinarnych tego regionu polecam Ci suszoną szynkę (inna niż parmeńska), świetną wódkę z fig (smakvica) oraz owoce moża – ośmiorniczki i kałamarnice w szczególności (np. jako lignje na zaru).
   Spójrz czasem wokół siebie. Wszędzie jest mnóstwo rozmarynu i ruty a ludzie robią często żywopłoty z liścia laurowego. Rozetrzyj w dłoniach :) Patrząc na drzewa bez problemu dostrzeżesz granaty i owoce figowca. Jeśli rosną dziko, możesz je jeść bez obaw – smakują wybornie!
   I jeszcze – jeśli chodzi o mapę okolicy (najbliższej), ale taką funkcjonalną, zrobiłem ją w Mapach Google – jest na dole mojej relacji z pobytu w tym hotelu: https://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/02/02/blog/wakacje-groupon-chorwacja-opinie-tanio-noclegi-hotel/

 25. Witam, korzystałam z oferty Grouponu w sierpniu ubiegłego roku (2011). Byliśmy w Krynicy Zdrój w 4* hotelu Krynica, za 1499pln za 2 dorosłych i dziecko do 3lat. Oferta obejmowała pełne wyżywienie, korzystanie z pełnej oferty hotelu bez ograniczeń tj. basen, sauna, zajęcia np. spacery z kijkami z trenerem, klubu dla dzieci. Myślę, że oferta GODNA polecenia!

  1. @Ziosia: Relacja z mojego pobytu jest w innym tekście, również ze zdjęciami: https://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/02/02/blog/wakacje-groupon-chorwacja-opinie-tanio-noclegi-hotel/. Osobiście polecam willę – tam bylem 2 razy, potem hotel (brak balkonów, trochę gorsze warunki – zaprosil mnie znajomy zebym obejrzal pokoj) na końcu pawilony, które są już raczej kiepskie (opinia znajomego potwierdzona przez kelnera). Tyle, ze z pawilonów Omorioka jest bliżej Crikvenicy. W tekście powyżej dałem tez mapę Google z zaznaczonymi obiektami.

 26. Mam pytanie, czy ktoś był może zakwaterowany w tych Pawilonach? Nazwa kiepska, ale w terminie który mnie interesował dostępne były tylko te pawilony:( No trudno, co by nie było to Chorowacja nadrobi wszelkie braki w miejscu noclegu:P

  1. @Kasia: na mojej drugiej stronie o opinii na temat pobytu: https://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/02/02/blog/wakacje-groupon-chorwacja-opinie-tanio-noclegi-hotel/ jesty mapa Google, tam zaznaczyłem pawilony Omorika: http://maps.google.com/maps/ms?msid=212525768825975070078.0004b7f84bb802eedd76d&msa=0&ll=45.189689,14.677477&spn=0.003607,0.010568&iwloc=0004b7f863c15ad8b3599. Ich zaleta – są bliżej centrum Crikvenicy. Później już są niestety wady: na plaży są płatne prysznice do spłukiwania, standard jest nieco niższy niż w hotelu (ale jako miejsce do spania jest ok). Posiłki wydawane są w pobliskim hotelu Omorika. Jeśli zależy Ci na terminie to jedź, moim zdaniem lepiej poczekać na willę albo hotel Dramalj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *